Canlı, Para Ödüllü Bilgi Yarışması “Hadi”yi sizler için inceledik…

Hadi Yarışması Nedir, Nasıl Oynanır?

Gün geçtikçe dünyada ve yurdumuzda gerçek para ödüllü yarışma formatları yaygınlaşmaya başlarken bu bağlamda ilklerden olan Hadi uygulamasına bu yazımızda değinmeyi bir görev bildik. Sizler için yemedik, içmedik Hadi yarışmasına katıldık.

Her gün saat saat 12:30’da ve 20:30’da ( Bazen ekstrada 22:00’de de yarışma olabiliyor.) 350 bini aşan rakamlarda katılımla gerçekleşen bu heyecanlı yarışmada ödül kazanabilmeniz için sorulan 12 sorunun 12’sini de doğru cevaplamanız gerekiyor. 3 seçenekli soruları cevaplamanız için sadece 10 saniyeniz var ama spiker soruyu okurken yarısı bitiyor zaten. 5 saniyeniz var sayılır. Sürenin oldukça kısa olması hızlı düşünüp doğru karar vermenizi zorunlu kılıyor. Hadi yetkilileri sürenin kısa olmasının sebebini esprili bir şekilde “Google’dan bakıp cevaplamayın” diye açıklıyor.

Yarışmayı samimi üslup ve tavırlarıyla başarılı bulduğunuz iki hanımefendi sunucu, dönüşümlü olarak sunuyor. (Müge BOZ ve Merve TOY). Her yarışmadan önce çıkacak bir soruyla ilgili Hadi Instagram hesabında bir ipucu yayınlanmakta. Ayrıca neredeyse tüm haber siteleri ipucunun cevabıyla ilgili olarak günlük haber geçiliyor. Google’a Habertürk hadi ipucu yazın çıkıyor zaten…

Sizin kullanıcı adınızla uygulamaya bir arkadaşınız üye olursa bir adet joker kazanmaktasınız. Joker sayesinde son soru hariç bir soruyu yanlış cevapladığınızda elenmeden yarışmaya devam edebilmektesiniz. Bunun dışında da yine Instagram sayfasında joker kazanabilmek için bazı yönlendirmeler yapılabilmekte. (Turkcell’e ait uygulamaların yüklenmesi gibi) Onlarca jokeriniz olsa dahi bir yarışmada en fazla bir defa joker kullanabileceğinizi hatırlatmakta fayda görüyoruz.

 

Hadi soruları gerçekten zor mu? Gerçekten para veriliyor mu?

İlk sorular genelde gayet kolay. Fakat tahmin edeceğiniz üzere git gide zorlaşıyor. 7.soruda genelde ipucu verilen soru çıkıyor. İpucunu yarışma öncesinden takip ettiyseniz ve jokeriniz varsa iki soruyu zaten garanti etmiş oluyorsunuz. Bunun yanında bir adet de video sorusu genellikle soruluyor. O soruda kebap. PR amaçlı sorular bu soruyu da kolaylıkla geçebilmeniz mümkün. (Örneğin Dergilik uygulamasını gösteren bir video sonrası “Dergilik uygulaması ne işe yarar? gibi… Gerçi bunu da bilemeyenler çok oluyor…  )

Sponsor firmaların katkılarıyla verilen para ödülleri 12 sorunun 12’sini de bilen kullanıcılara eşit olarak dağıtılıyor. Bu konuda bir aldatmaca olduğunu düşünmüyoruz fakat 500 binleri bulan katılımcıyla icra edilen yarışmada 12 sorunun 12’sini de bilen yarışmacı sayısı çok fazla olduğu için kazanç miktarı ‘genellikle’ 3-5 lirayı geçmiyor. Tabi o yarışmadaki ödül parası da önemli. Ödül 10.000 TL ise az düşüyor. Ödül 50.000 TL ise rakam biraz çoğalabiliyor…

Sohbet kutusunda bir BALDIR muhabbeti dönüyor ama bende başını kaçırdım. Herşeyin baldırlısını yazıyorlar. Cevap ne olursa olsun. Örneğin cevap bankamatik, adam hemen yazmış baldırmatik. Böyle bir geyik var. Seviye biraz yerlerde ama baldırı unutturmuyorlar size… Biliyorsanız bize de yazın BALDIR  geyiğini bizde öğrenelim baldırseverler… ( Not : Bu baldır konusunu da bizden başka bir yerde bulamazsınız ! )

Kısacası ilginç ve heyecanlı bir yarışma. Parasından değil de heyecan için ve bilmenin verdiği haz için yarışılabilir… Ben oğlumla birlikte oynuyorum ve gayet güzel eğleniyoruz. Para bahane, eğlence şahane…

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*